wtorek, 8 stycznia 2013

Projektowanie makijażu


new Shiseido Perfect Rouge Look - Dick Page - the blush, lip and eye colours are perfect. Products used: Luminizing Satin Eye Color Beach Grass, Shimmering Eye Color Caviar, Luminizing Satin Face Color Medusa and Starfish, new Perfect Rouge Sublime

Czy robiłaś kiedyś szkic makijażu? 
Takie szkice są często wykonywane przez projektantów mody jako wskazówki dla makijażystów malujących modelki na ich pokazy. Makijaż ma podkreślać klimat jaki chciał oddać projektant poprzez swoje kreacje a więc jego wybór nie ma nic wspólnego z podkreśleniem urody modelek ale jest ważnym i świadomie wybranym dodatkiem uzupełniającym całość.
 


Sephora, materiały prasowe
Za projektowanie makijażu zabrał się nawet sam mistrz mody i fotografii 
Karl Lagerfeld. 

Efektem jego pracy jest designerska paleta cieni, która ukazała się rok temu w sklepach marki Sephora i cieszyła się, mimo swojej ceny, ogromną popularnością.W Twoim przypadku projektowanie własnego makijażu ma uwolnić Twoją kreatywność 
i otworzyć Cię na nowy "look". 

Czas zerwać z rutyną, precz z brązowymi cieniami na każdą okazję. Niech rok 2013 rozpocznie nowy etap i przygodę z makijażem.
Nie namawiam Cię do makijażu "na kaczora Donalda". 

 Ale już sama zmiana kolorystyki cieni, inna linia kreski, nowy sposób modelowania policzków oraz połączenia kolorów o których dotąd nawet nie myślałaś,  mimo że Twoja szafa pełna jest ubrań do których nowy makijaż bardzo by pasował - to pierwszy krok w kierunku zmian i zerwania z makijażową rutyną.

Jak wykonać szkic makijażuPrzygotuj cienie, pomadki, róże czyli wszystkie kosmetyki kolorowe jakie posiadasz - to też będzie dobra okazja aby im się przyjrzeć i zdecydować z którymi przyszedł czas się definitywnie pożegnać. 

Osobiście rzadko używam pędzelków, a jeśli już to tylko do pomadki lub błyszczyków. Resztę kosmetyków rozcieram palcami gdyż wtedy najlepiej mogę wycieniować oko na kartce papieru. Ty pobaw się wszystkim - gąbkami, pędzelkami, dłońmi i potem sama zdecyduj jaka metoda odpowiada Ci najbardziej. Nie przejmuj się że pierwsze szkice prawdopodobnie nie będą należały do udanych. To przecież tylko zabawa, a z czasem nabierzesz wprawy.

Zainspiruj się szkicami Mac-a


    Naked Space make up by M.A.C.   


Poniżej masz gotowy rysunek twarzy na której możesz projektować swoje makijaże

 Życzę Ci wspaniałej zabawy :) 

autorka:
Dominika Zaborowska
doradca wizerunku i etykiety, coach ICC

Copyright2013 
Dominika Zaborowska

    Brak komentarzy:

    Prześlij komentarz